Jak dbać o futro?

On: favorite Hit: 723
Jak dbać o futro?

Nieważne, czy posiadasz futra naturalne, czy syntetyczne – wszystkie wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Jako ich producent wiemy, na czym polega dbałość o wyroby futrzane, dlatego przygotowaliśmy kilka praktycznych wskazówek dotyczących ich użytkowania. Sprawdź co zrobić, aby Twoje futra zachowały nienaganny wygląd przez lata!

Dlaczego pielęgnacja futra jest tak ważna?

Wyroby z futra od dawna nie są jedynie sposobem na zapewnienie ciepła, ale także wyjątkowo prestiżowym elementem garderoby. Jeśli są wypłowiałe, czy pozbawione miękkości, zupełnie odbiegają od wyobrażeń na temat tego eleganckiego okrycia. Zarówno męskie, jak i damskie futra zachowują nieskazitelny wygląd przez wiele lat, jeśli są odpowiednio traktowane. 

Odzież możesz oddać do fachowego oczyszczania, ale konieczna jest także samodzielna pielęgnacja. Faktem jest, że futrom musisz poświęcić nieco więcej uwagi, niż ubraniom wykonanym z innych tworzyw. Natomiast jako mit zdecydowanie uznaje się przekonanie o trudzie, jaki musisz włożyć w ich konserwację. Wystarczy, że do rutyny wprowadzisz kilka drobnych czynności, a Twoim naturalnym futrem zachwyci się każdy.

O czym należy pamiętać, użytkując futra?

Gładkie, puszyste i miękkie – takie jest futro damskie. Panie często chcą podkreślić wyjątkowość swojej odzieży za pomocą aromatów. Niestety, tworzywa organiczne „nie lubią” perfum, dlatego zakładając okrycie z naturalnego futra, staraj się aplikować je na skórę, unikając powierzchni ubrania. Odzież z włosiem zabezpieczaj również przed dymem, chemikaliami, czy kosmetykami zawierającymi alkohol. Aromaty łatwo wnikają w futro i trudno się ich pozbyć, a niektóre środki mogą ponadto wysuszać tworzywo.

Dodatkowo pamiętaj:

  • futro należy wieszać na szerokim, pokrytym płótnem wieszaku,
  • aby okrycie zachowało pierwotny kształt, zapewnij mu odpowiednią przestrzeń w szafie,
  • nie korzystaj z plastikowych pokrowców, wybieraj tylko bawełniane lub lniane,
  • nie przypinaj do futra biżuterii i nie pozostawiaj jej na odzieży, ponieważ mogą pojawić się odbarwienia,
  • staraj się przechowywać okrycie w chłodnym i ciemnym miejscu,
  • nie stosuj chemicznych preparatów przeciw molom, czy odświeżaczy do odzieży.

Jak czyścić naturalne futra?

Okrycia z materiałów organicznych nie powinny być czyszczone wodą. Naturalne futra pod jej wpływem mogą ulec zniszczeniu. Drobne zabrudzenia, np. na rękawach i kołnierzu możesz usuwać za pomocą talku.

Jeśli Twoje futro zmokło, potrząśnij nim, usuwając możliwie najwięcej wilgoci. Następnie pozostaw je do wyschnięcia w przewiewnym miejscu. Nigdy nie susz go suszarką i nie prasuj żelazkiem. Również podszewka nie powinna być narażona na wysoką temperaturę. W przypadku widocznych zabrudzeń najlepiej skorzystać z usług specjalisty, który odświeży futro i dokona ewentualnych napraw.

Podsumowanie

Nasz sklep z futrami posiada w ofercie różne wyroby, m.in. okrycia damskie, torebki, czapki i obszycia. O każdy z tych elementów garderoby warto szczególnie dbać, kierując się powyższymi zasadami. Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom będzie Ci łatwiej zachować swoje naturalne futro w nieskazitelnym stanie przez wiele sezonów.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj