Parki – doskonały wybór na zimę

On: favorite Hit: 147
Parki – doskonały wybór na zimę

Okrycie, które przez ostatnie sezony robi prawdziwą furorę, to właśnie parka. Jest ciepła i skrojona w sposób podkreślający atuty kobiecej sylwetki. Wszystko wskazuje na to, że ten trend pozostanie w modzie na dłużej – dlatego warto mieć w swojej szafie kurtkę wykonaną z wysokiej jakości materiałów, jak na przykład parkę damską z futrem jenota lub lisa.

Skąd pochodzi ten model okrycia?

Mianem parki damskiej określa się okrycie z kołnierzem wyściełanym przy użyciu przede wszystkim naturalnego futra. Ten popularny dzisiaj model kurtek zimowych pochodzi z samego bieguna północnego, gdzie odzież w tym stylu jest noszona przez Innuitów. Jej wygodę i wytrzymałość docenili najpierw żołnierze, potem narciarze, aż w końcu zyskała sympatię młodzieży, która zaadaptowała ją jako wygodniejszą alternatywę dla kożuchów, płaszczy i innych okryć. Dzisiaj ta odzież damska występuje w wielu wersjach, jednak pewne elementy, takie jak:

  • wiązanie w pasie,
  • kołnierz z naturalnym futrem,
  • czy odpowiednia długość,

pozostają niezmienne. Oczywiście kolorystyka kurtek zależy od gustów kupującego. Poszczególne modele można dopasować do sylwetki za pomocą ściągacza u dołu oraz w pasie.

Parka z futra jenota – idealna na zimę

Dopasowana kurtka zapewnia ochronę przed niskimi temperaturami, wiatrem i opadami. Szukając odzieży wierzchniej elementami futrzanymi – idealnej na prawdziwe mrozy – godne polecenia są kurtki z jenotem. Świetnie chronią człowieka przed wszelkimi niedogodnościami, gdy za oknem szaleje zima. Do wyboru mamy modele w dwóch wersjach – z wykończeniem z jenota użytym na mankietach i kapturze lub na samym kapturze. Już od momentu założenia można cieszyć się ciepłem, jakiego nie daje żaden inny materiał. Do tego okrycie z jenotem zapewnia przewiewność, co chroni przed przegrzaniem. Proponujemy wersje damskie oraz dziewczęce, przy czym te ostatnie są możliwe do kupienia w kolorowej, barwionej wersji.

A może lis?

Te zwierzęta posiadają naprawdę piękne umaszczenie. Damska parka z naturalnym futrem z lisa w środku jest wypełniona sztucznym tworzywem, które zapewnia komfort termiczny. Z kolei obszycie kaptura i mankietów zostało wykonane z lisa w srebrnopopielatym kolorze, który doskonale komponuje się kolorem khaki. Jest ono niezwykle miękkie w dotyku i sprawia, że cały strój wygląda nadzwyczaj elegancko. Takie okrycie świetnie sprawdza się w czasie wyjątkowo chłodnej zimy.

Model w nieco lżejszym wydaniu, jaki można nosić również późną jesienią czy wczesną wiosną, to parka damska z naturalnym futrem z lisa, które pojawia się jako obszycie kaptura. W ten sposób kurtki chronią najbardziej newralgiczną część ciała, jaka podczas mrozów cierpi najbardziej – chodzi oczywiście o głowę.

Jak dbać o te naturalne materiały?

Okrycia z obszyciem z jenota lub lisa wymagają specjalnego traktowania. Pierze się je tylko w specjalnych zakładach. Naturalne, futrzane elementy należy trzymać w miejscu chłodnym, bez dostępu do światła oraz przestronnym, tak aby się nie gniotły.

parka z futerkiem

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj