Jak rozpoznać futro naturalne?

On: favorite Hit: 923
Jak rozpoznać futro naturalne?

Chcesz kupić futro i mieć pewność, że płacisz za oryginalny produkt? Koniecznie sprawdź, czym różni się oryginalna parka lub kurtka futrzana od tej podrabianej. Podróbki zdarzają się niestety na rynku dość często. Dowiedz się, jak wystrzegać się ich kupna.

Jak wygląda podłoże futra?

Naturalne włosie wyrosło na zwierzęcej skórze, która jest najczęściej biała (choć zdarzają się również modele barwione), jednolita i miękka w dotyku. Z kolei w syntetycznej wersji podstawę stanowi siateczka z mikroskopijnymi oczkami, w których umieszczone są poszczególne włoski. Jeśli włosie jest zbyt gęste, aby przyjrzeć się podłożu, należy poszukać skrawka „gołego” miejsca – na przykład na obrzeżach kurtki. Cechą charakterystyczną okryć z naturalnego materiału jest ich wielowarstwowość. Zazwyczaj dodatkowo składają się one z flanelowej lub wełnianej podszewki.

Włosie w futrze naturalnym a sztucznym

Futro naturalne jest pozyskiwane ze zwierząt, dlatego włosie odznacza się nieregularną długością i kształtem. Długie włoski mają tendencję do zwężania się ku końcowi. Sztuczna sierść jest niemal idealnie równa, zarówno pod względem długości, jak i grubości.

Faktura, ciężar oraz zapach

Różnicę pomiędzy oryginałem i podróbką można również poznać po tym, że prawdziwe futro jest zdecydowanie bardziej przyjemne w dotyku – miękkie i delikatne. Naturalne futrzane obszycie kaptura przypomina dobrze wyczesaną sierść zwierzęcia domowego. Poza tym jest dość ciężkie, a jego zapach przywołuje na myśl coś zwierzęcego. Z kolei materiał syntetyczny jest:

  • podejrzanie śliski,
  • nazbyt błyszczący (jakby wypolerowany),
  • nie tak przyjemny w dotyku.

Wątpliwości powinna wzbudzić również jego lekkość, a także brak charakterystycznego zapachu. Prawdziwa czapka futrzana zapewnia doskonałą ochronę przed zimnem w przeciwieństwie do jej podrabianego odpowiednika.

Spójrz na etykietę

O składzie danego okrycia można przekonać się, sprawdzając informacje umieszczone na ubraniu. Zgodnie z postanowieniami przyjętymi przez Unię Europejską producenci muszą odpowiednio oznaczać ubrania, do których użyto materiałów pochodzenia zwierzęcego.

Gdzie kupować, aby mieć pewność?

Oczywiście nie zawsze możliwe jest sprawdzenie, czy dana etola z lisa to prawdziwy produkt, czy falsyfikat. Podczas zakupów w sieci kupujący może nawet nie mieć możliwości zapoznania się z metką. Dlatego warto korzystać ze sprawdzonej oferty – takiej jak w naszym sklepie. Futro to w końcu inwestycja – należy liczyć się z wysokimi kosztami, za to zakup posłuży przez lata.

W asortymencie Fox Fashion znajdują się ubrania stworzone na bazie skóry i włosia z lisów, jenotów, a także norek. Gwarantujemy najwyższą jakość potwierdzoną licznymi certyfikatami. Proponujemy wiele różnych ubrań, w tym  kurtki, płaszcze i parki, a także dodatki w postaci czapek, etoli i mufek. Do asortymentu wprowadziliśmy nawet eleganckie klapki oraz sandały z futrzanym akcentem. Zapraszamy do zapoznania się z kolekcją ubrań – chętnie odpowiemy na wszystkie pytania związane z ofertą sklepu.

futro naturalne

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj